Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bramborové placky na indukci

     Asi všichni známe výborné bramborové placky, s černými oky spáleniny a maštěné máslem. Stýskalo se mi po nich, ale placky se správně mají dělat na sucho na rozpáleném litinovém tálu. Na sucho a tudíž i s notnou dávkou čoudu a kouře ze spálenin na placce. Udělat je v kuchyni, kde vařím na indukční desce a kde je u stropu dobře fungující čidlo reagující na kouř, je nemožné.

      Nevzdal jsem to a po několikerém experimentování jsem nalezl alespoň trochu podobnou náhradu. Je to rychlé, dobré a navíc se tak zužitkují zbývající uvařené a nesnědené brambory. Brambory musí být vařené ale hlavně také vychladlé. Oloupu je a nastrouhám na struhadle do mísy. Většinou mi tak stačí asi čtyři střední až větší brambory. Pak už je jenom na vás, jaké si nachystáte těsto, ze kterého pak placky tvoříte a smažíte. Jako etalon či základ jsou placky, kdy k nastrouhaným bramborám přidávám hladkou mouku. Na ty čtyři brambory asi 6 vrchovatých polévkových lžic. Samozřejmě sůl a pepř. Pepře dám podle toho, zda chci mít placky ostřejší či ne. Dále přidám plnou hrst majoránky, kterou promnu v dlani. Přidám česnek, může být i sušený. Osvědčilo se mi přidat rozhodně kmín a kvůli barvě špetku kurkumy. Nepřidávám ani vajíčko, ani mléko. Ze směsi rukou v míse vypracuji těsto, které nechám chvíli odpočinout a pak znova prohnětu. Podle zkušennosti upravím konzistenci. Těsto musí být hustější než je těsto na bramborák.

 p1140055.jpg   p1140054.jpgp1140053.jpg

    

     Nyní se zmíním o dalších přísadách, které si přidáte dle vlastní chuti a několikerým experimentováním si vyzkoušíte, co vám nejvíc bude chutnat. Já mám např. rád přidání špetky koření Garam Masala. Placky pak dostanou takovou trochu orientální chuť. Lze ale podle chuti a podle toho co zbylo v ledničce a je potřeba zužitkovat, přidat v podstatě cokoliv, což je velká výhoda. Např. cibuli, nakrájený salám, uzené maso, feferonky, škvarky, různá koření, bylinky či zeleninu.

     Z hmoty pak udělám menší placičky, někdy silnější jindy slabé jako je třeba bramborák či palačinka. Někdy stačí je jen rukou splácnout a upravit tvar, jindy si dávám záležet a placku vyválím válečkem a placky vykrajuji formou. Lze třeba použít i různé formičky pro cukroví.

Placky vkládám do zahřátého oleje a dost na prudko je z obou stran osmahnu až do skoro hněda. Vyjmu a nechám okapat. Placky se dají jíst ještě teplé, ale chutnají výtečně i po vychladnutí. Mohou se jíst jen tak na sucho, mohou se omastit rozpuštěným máslem či sádlem a dají se také připravit na sladko potřením marmeládou či pocukrované cukrem se skořicí.

     Snažil jsem se popsat něco, co je jednoduché, rychle udělané, co je dobré a co bude rozvíjet chuťovou fantazii a kreativitu. Žádné meze se opravdu nekladou.

Tak jsem na to přišel !!!

     Před nějakým časem jsem koupil nízkou pánev na palačinky s nepřilnavým povrchem. Palačinky se na tom dělají úplně samy. Také jsem vyzkoušel i bramborák a od toho už nebylo daleko k vyzkoušení bramborových placek.

Těsto jsem udělal klasické, nastrouhané vařené a vychladlé brambory, hladká mouka, sůl, trochu pepře a pro barvu kurkuma a tentokrát jsem pro chuť přidal i špetku pepře. Po vypracování těsta jsem z něj nakrájel menší špalíky a ty jsem na pomoučeném vále (podložce) válečkem rozválel na placky. Ty jsem pak na sucho opékal na té pánvi. Bylo to podobné jako na originál tálu. Jen připomínám, že vše bylo na indukci. V kastrůlku jsem rozpustil máslo a mašlovačkou z obou stran placky potřel a sroloval. Výsledek byl úplně stejný, jako když mi placky dělávala za mlada maminka. Mám z toho upřímnou radost, že jsem na to přišel a že jsem takto vyzrál na indukci !

p5220001.jpgp5220002.jpgp5220003.jpgp5220004.jpg