Jdi na obsah Jdi na menu
 


Houskový knedlík

  Absolutně mi nechutnají hospodské knedlíky. Mám na mysli takové ty péřové, říkám jim molitanové. Nenajdete v nich ani kousíček housky tak nevím proč se jim ještě houskové říká. A hlavně jsou úplně bez jakékoliv chuti.
Proto jsem zkoušel vlastní knedlíky. A jako samostatně žijící a hospodařící muž jsem se s tím nechtěl patlat kdoví jak dlouho. I když to někomu bude připadat jako barbarství, hledal jsem mezi velkou nabídkou připravených směsí. Výsledkem jsou knedlíky, které jsou rychle hotové, výborně chutnají a jejich příprava je ohromně jednoduchá.

Používám postup obdobný jako u jiných používaných "pytlíkových" výrobků, a sice obsah sáčku použiji jako základ a lehce jej doplním dle svého nápadu a chuti. Obrazek

Tak tedy po řadě pokusů se mi osvědčila a výhradně již řadu let používám směs Vitana, označenou číslicí 6 (počet porcí?) nikoliv 5. Důležité je, že v této směsi je vše co je potřeba, ale hlavně jsou ve směsi kousky housky a nikoliv burisony jako ve směsi od Vitany obdobné! Postup je velice jednoduchý. ObrazekSměs nasypu do mísy. Nasypu na ni špetku (říká se na špičku nože) Kurkumy a zaleji 250 ml studené vody. Nechám 5 minut odstát. Osvědčilo se mi, namočit do mléka dva nakrájené rohlíky na malé kousky. Po nasáknutí mléko rukou vyždímám a rohlíky přidám do mísy ke směsi. Pak rukou vypracuji těsto (díky Kurkumě je krásně zbarvené do žluta, což dnešní vejce již nedokáží) a těsto rozdělím na dvě části. Opět nechám 5 minut odstát. Každou část poté znovu prohnetu a vytvaruji podlouhlý knedlík. Oba knedlíky vložím do vroucí vody ve větším hrnci, do které jsem přidal asi kávovou lžičku ObrazekKurkumy pro hezkou barvu. Kontroluji, zda knedlíky vyplavou na hladinu,případně jim k tomu pomohu. Vařím mírným varem 20 - 25 minut. Po uvaření knedlík podeberu a vyndám na prkénko. Špejlí nebo vidličkou jej propíchám, aby unikla případná pára a knedlík nepotrhala. Po chvilce můžeme Obrazekkrájet, já k tomu používám režnou nit.
Pokud nedáme Kurkumu a nepřidáme nakrájené kousky rohlíků, nic se neděje, knedlík je i tak dobrý, jen není tak "dokonalý". Poradím vám k vyzkoušení ještě jeden fígl. Před vypracováním těsta přidám do směsi docela dost na drobno nakrájené pažitky. Výsledkem je pak knedlík typu "stracatella", jenom v barvě zelené. Je to zajímavé, neobvyklé, zdravější a chutné.

Seznam:

  • Směs na houskové knedlíky Vitana 6 (ne s burisonama)
  • 2 rohlíky, mléko
  • Špetka Kurkumy
  • Pažitka