Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kuřecí rarášci po mém

23. 11. 2015

     Kuřecí rarášci je jeden z nejjednodušších receptů. Existuje snad sto různých postupů. Já jsem si recept upravil podle sebe a je to tím pádem i jedno z nejrychlejších jídel. Základem jsou kuřecí prsa. Ta očistím a nakrájím na malé kostky, asi tak 2x2 cm, asi jako se krájí kostky na guláš. V originálním receptu se pak kostky nakládají do marinády a nebo se přímo obalují v "pivním" těstíčku. Jeho základem je samozřejmě pivo, hl.mouka, solamyl, česnek, hořčice, koření a pod. Mé zjednodušení spočívá v tom, že se s takovým těstíčkem nedělám a nezdržuji. Kostky mírně osolím a hlavně řádně okořením. Zde je na fantazii každého, co k tomu použije a jak pikantní jídlo připraví. Může to být mletý pepř, chilly, pálivá paprika, kari, česnek či jenom nějaké bylinky. Takto okořeněné kostky masa pak jednoduše obalím v klasickém trojobalu. To jde velice snadno, celou hromádku kostek vložím do mouky a prsty si pomůžu, aby byly všechny kostky řádně obalené. Obdobně tak i v rozšlehaném vajíčku a strouhance. Tím, že takto obaluji všechny kostky najednou a nedělám se s jednotlivými kousky, jde všechno úžasně rychle a obalené je vše v mžiku.

pb200003.jpgpb200005.jpg pb200004.jpg              

Pak už jen obalené kostky osmažím. K tomu se samozřejmě nabízí friťák, ale i třeba trouba. Já friťák už řadu let nahrazuji kastrůlkem s olejem. Po osmažení nechám kostky okapat na papírovém ubrousku a tím je hotovo.

     Přílohou je nejčastěji brambor, ale i bramborová kaše nebo hranolky. S vhodnou oblohou si jistě už také poradíte. Doporučuji tatarku a je vhodné i doplnění sázeným vejcem.

pb200007.jpg

     Jídlo je to opravdu jednoduché a hlavně rychlé. Přepadne-li vás třeba neočekávaná návštěva, stačí když sáhnete po balíčku kuřecích prsou, která máte většinou v ledničce a za chvíli je jídlo na stole.

 

Seznam:

  • kuřecí prsa
  • koření na ochucení kostek (sůl, pepř, chilly, kari a pod.)
  • trojobal (hladká mouka, vejce, strouhanka)
  • olej na osmažení
  • příloha (brambor, brkaše, hranolky)
  • obloha