Jdi na obsah Jdi na menu
 


Panák v tuhém stavu

    ObrazekNejsem si zcela jist, zda popisovaná poživatina tak úplně patří do této rubriky. Nicméně vhodnější místo jsem nenašel a tak prozatím je to prostě tady.
Nadpis není žádný omyl či pokus o vtip. Skutečně se jedná o panáky nikoliv v tekutém, ale tuhém, či spíše želatinovém, stavu. Recept není z mé hlavy. Před koncem loňského roku byl zveřejněn na oblíbených stránkách Cuketky. Setkal se s velkým příznivým ohlasem a velkou odezvou.
    Postup je jednoduchý. Zakoupíte malý sáček želatiny. Nejlepší a nejvhodnější je želatina extra silná na 1/2 l tekutiny od Dr.Oetkera. ObrazekDo hrnce nasypu obsah sáčku, přidám dle odhadu a intuice tak asi 2 lžíce krystalového cukru, dobrý je cukr třtinový. Na to naliji 1/2 l alkoholu. Výběr je plně na Vás. Může to být vodka, becher, rum, key rum a pod. Pokud nechceme, aby byl výsledek tak alkoholově silný, naředíme uvedené množství džusem, minerálkou, sirupem a pod. Opět je druh a příchuť plně jen na Vás. Vzájemně se pak dá nesčetněkrát kombinace alkoholu a "ředidla" obměňovat do nekonečna. Tekutina se nalije do hrnce na prášek s cukrem a zamícháme. Dáme vařit, průběžně vařečkou mícháme. Když se směs vaří asi 1 minutu, hrnec odstavíme a necháme, asi 10 minut odpočinout a chladnout. Pak jen nalejeme do vybrané formy a necháme chladnout, můžeme pomoci i umístěním v ledničce. Jako Obrazekforma se mi osvědčily dvě formičky na led z mrazáku. Je to tak akorát půl litr. Po vychladnutí už jen vyklopíme na misku a můžeme se v klidu opíjet. Pro hosty je takto připravený třeba aperitiv či občerstvení na příjemný večer příjemným a hlavně neobvyklým překvapením.
Ještě bych dodal, že lze do polotekutého stavu ve formičce přidávat višně, čokoládové bonbóny, ořechy a pod. Také lze kombinovat různé barvy želé a kombinovat je s barvami alkoholu a ředidla.
 

Seznam:

  • Želatina v sáčku Dr.Oetkera (různé barvy)
  • Cukr krystal nebo třtinový
  • Alkohol dle chuti (vodka, becher, fernet, rum a pod.)
  • Případné "ředidlo" (juce, minerálka, soda