Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pikantní guláš

     Guláš je jednoduché a tradiční jídlo. Každý má na přípravu guláše svůj recept a svůj postup. Je to podobné jako třeba s tradiční svíčkovou. Tu také každý dělá jinak, po svém. Jeden z postupů, jak udělat rychlý a dobrý guláš vám tady stručně popíši, mám to vyzkoušené a chutná mi to tak.    

     Někdy použiji kus pěkného libového hovězího masa třeba ze zadní klýty, někdy si koupím už nakrájené hovězí maso na kostky na guláš. Dokonce jsem několikrát použil i kuřecí maso a bylo to taky výborné. Nejčastěji se na guláš používá kližka, ale já mám rád i v guláši libové

  maso.   pb110008.jpg

     Maso jsem nakrájel na kostky a nechal v oleji s bylinkami naležet, nejlépe je to přes noc. Udělal jsem klasický základ na guláš. Dal jsem do kastrolu sádlo, více na drobno nakrájené červené cibule (ta je trochu sladší, ale lépe omáčku obarví) papriku, zalil horkou vodou a nechal vařit. Specialitou však byla na velice jemno nakrájená třičtvrtina čerstvé podlouhlé červené feferonky, kterou jsem rovněž přidal. Dále kmín, sůl, pepř, majoránku a utřený česnek a vše jsem dobře rozkatil tyčovým mixérem na jemno.a pak dohromady povařil. Někdo přidává i na proužky nakrájenou papriku. pb110009.jpgMaso jsem se třemi lžicemi oleje osmahnul na pánvi a přidal do omáčky. Vše jsem pak opět uvedl do varu a za občasného míchání dusil asi 30 - 40 minut pod pokličkou na mírném ohni. Lze také maso nejprve nechat změknout v tlakovém hrnci a pak se již samozřejmě nemusí v omáčce dusit.

    Zbývalo ještě vše dochutit, zjemnit kysanou smetanou a znova krátce povařit. Někdo se na dochucování vyžívá a považuje to za velikou alchimii a jednotlivé ingredience tají. Používá se k tomu lžička octu, citron, magi, kečup a další podobné vymoženosti.  Potřebujeme-li guláš zahustit, tak použijeme jíšku (já nedám dopustit na granulovanou Knorr) a nebo někdo zásadně použije chleba (samozřejmě bez kůrky). Vše se krásně spojilo a jednoduchý, rychlý pikantní guláš byl hotov a připraven ke konzumaci. Tradiční přílohou je samozřejmě knedlík nebo jen chleba.

 

pb110013.jpg