Jdi na obsah Jdi na menu
 


Smažené bedly

     V neděli jsem se byl trochu projet autem a také trochu projít do přírody. Bylo jen logické, že jsem obé spojil a vyjel jsem do křivoklátských lesů kousek za Beroun a tam pocoural po lese s tím, když najdu nějakou houbu, bude to ještě lepší. A tak jsem asi hodinku a půl brouzdal po lese. Našel jsem pár hub, které jsem večer očistil a nakrájel, aby se usušily. Našel jsem ale také i několik bedel, které jsem si uschoval do lednice a dnes jsem je vyndal, abych si je udělal k večeři. Obrazek
Bedly se pochopitelně nejčastěji dělají jako řízek, s tím, že nohy se odříznou a vyhazují. Jsou silně dřevnaté a přitom duté, takže k ničemu. Zato ale klobouky jsou výtečné.
Má příprava byla jednoduchá a rychlá. Klobouky jsem prohlédnul a očistil od smětí a jehličí. Velké klobouky jsem rozkrojil na několik menších dílů. Udělal jsem tzv. římské těstíčko. Příprava je velice jednoduchá a rychlá. Dvě celá vejce, dvě lžíce hladké mouky, pepř, sůl a konzistence se upraví mlékem. Já jsem použil oblíbený tyčový mixer. Výsledkerm musí být krásně rozmíchané (bez hrudek) těstíčko, konzistence trochu hustší, asi jako na kapání do polévky. V těstíčku obaluji jednotlivé kusy houby a hned smažím v olivovém oleji do zlatava.
Příloha je už na uvážení konzumentů (chleba, brambor, bramborová kaše a pod.). Pokrm pro svoji vydatnost není moc vhodný pro kunzumaci těsně před spaním. Je však velice chutný, ne nepodobný máslovému řízku. Houbu je možné rovněž obalit i v kalsickém trojobalu.