Jdi na obsah Jdi na menu
 


Smažený karbanátek

     Smažený karbanátek je běžné, obyčejné jídlo a jeho příprava je docela jednoduchá. Důležitý je výběr masa. Ponechám stranou variantu, kdy si koupíme maso, které si sami necháme v obchodě umlýt a nebo si ho umeleme sami doma. Zmíním tedy variantu, že si kupujeme maso balíčkované. Lze dostat buď maso mleté nebo mělněné. Rozdíl je pouze v tom jestli je maso "čisté" nebo má přísady pro konzervaci, případně barvu a chuť. Já mám však hlavně na mysli to, co je asi nejdůležitější a to, zda je maso vepřové, hovězí a nebo mix a v jakém poměru. Většinou kupujeme co je, tedy si moc vybírat nemůžeme. Přesto platí zásada, že asi nejvhodnější je na karbánátek použít mix. Pouze mleté hovězí chutná spíše jako hamburgr. Pokud dostaneme mleté z bůčku, je takové nejvhodnější pro Holandský řízek. Může se nám ale taky stát, že karbanátek nedrží pohromadě a rozpadá se i po osmažení. To se stává, když maso není kvalitní. Tolik malá přednáška o výběru masa.

p2070016.jpg

     POSTUP

     K mletému masu do mísy přidáme celé vejce, celý kmín, majoránku, prolisovaný česnek, pepř, sůl, na jemno nakrájenou cibuli, trochu hladké mouky, trochu strouhanky a můžeme přidat vymačkané pokrájené pečivo namočené v mléce. Směs řádně promícháme a vlhkýma rukama vytváříme bochánky či placičky. Ty lze smažit takto, případně je obalit ve strouhance. Někdo používá k obalení i klasický trojobal. Do směsi lze nakrájet i další různé přísady a tím karbanátky obměnit. Vhodnou přísadou může být nastrouhaný tvrdý sýr včetně třeba parmazánu, pokrájená listová petrželka a pod.

p2070021.jpg      p3170025.jpg      p4080031.jpg

   

     POZNÁMKY

     Dvě drobné vychytávky jsou: Před zpracováním maso smícháme s vodou (na 500 g 1 deci vody) a necháme asi 30 min v chladu odležet.. Maso je pak šťavnatější. Druhá vychytávka se týká tvoření bochánků. Příslušné množství masa si naberu pravou rukou a "plácnu" s ním do dlaně levé ruky. To opakuji asi 3 až 4x. Důvodem je vytlačení bublinek vzduchu z masa a tak dosažení lepší konzistence karbanátku.

p3170026.jpg   p5040057.jpg   p5240052.jpg

    

     VHODNÁ  PŘÍLOHA

     Přílohou jsou brambory a velmi oblíbená je jako příloha bramborová kaše sypaná jemně nakrájenou natí jarní cibulky nebo omaštěná přepuštěným máslem se smaženou cibulkou. Nezapomeneme na okurek a někdo má rád i hořčici, případně doplníme další vhodnou zeleninou dle chuti.

 

Seznam:

  • Mleté maso  500 g
  • Cibule 1 ks
  • Česnek 3-4 stroužky
  • Vejce 1 ks
  • Sůl, pepř, majoránka, kmín
  • Hladká mouka (2 lžíce)
  • Strouhanka (4 lžíce)
  • Staré pečivo (2 rohlíky) namočené v mléce
  • Petržel
  • Olej na osmažení