Jdi na obsah Jdi na menu
 


Smažený květák

Smažený květák je hodně oblíbené jídlo. Dobře chutná a je na uvařen í jednoduché. Každá kuchařka má nejspíš svůj recept, podobně jako třeba na svíčkovou, na guláš a t.d. Tady je můj recept, který se vyznačuje velice jednoduchou přípravoua je přitom moc dobrý:

pb230128.jpg Vyberu si v obchodu květák, který má hodně pevné růžičky (není starý). Jednotlivé růžičky ostrým nožem vyříznu, ale tak, aby byly růžičky co nejmenší. Moje maminka a asi i většina kuchařek dá květák povařit na krátkou dobu do vařící vody aby změknul. Mně se to neosvědčilo, růžičky jsou potom "rozblemtané", ponechávám je v syrovém stavu. Důležité je, že "odpad" z okrájení nevyhazuji, ale naopak jej dobře v misce uschovám v lednici pro další zpracování !!! Růžičky pak obalím ve známém trojobalu (hl.mouka, vejce, strouhanka). Pro smažení nepoužívám friťák, ale hlubší kastrůlek. Je-li po použití olej jen mírně znečištěn, přefiltruji jej po vychladnutí přes jemné umělohmotné sítko na čaj. Je-li však olej zněčištěn hodně a nebo přepálen, olej bez rozmášlení vyyliji a při dalším smažení použiji nový. Použití kastrólku se mi osvědčilo více než nějaký friťák, který jen zabírá místo na lince a jeho čištění je pro zlost a spotřeba oleje také mnohem větší než při mnou použité variantě. Ale samozřejmě to nikomu nenutím.

     Růžičky květáku osmažím do zlatova, je potřeba počítat s tím, že smažení ještě po vyndání pb230130.jpg"dojde", takže raději vyndat z oleje dříve.

     Jako přílohu mám oblíbené malé žluté brambůrky, pokmínované a maštěné přepuštěným máslem. Také jsem dlouho hledal tu správnou chuť prodávané hotové tatarky. Dříve to byla tatarka Hellmans v malých pytlíčkách na jedno použití. Přestali ji však u nás v krámu prodávat a tzv. "Babičina tatarka" mi naprosto nechutná pro svoji olejovitou chuť. Používám tedy Clever tatarku ve skleničce, která mi naprosto vyhovuje.

     "Odpad" okrájených košťálů zpracuji do výtečných zeleninových placiček či karbanátků (rozdíl vidím jen ve tvaru), což je obsah dalšího receptu. 

pb230132.jpg

 

Vychytávky receptu:

  1. Květák krájím na co nejmenší růžičky
  2. Okrájený košťál nevyhazuji, ale zpracuji do zeleninových placiček
  3. Žloutky v trojobalu kvůli hezké žluté barvě lehce přibarvím špetkou Kurkumy
  4. Používám na chuť výbornou tatarku Lidll Clever