Jdi na obsah Jdi na menu
 


Štrůdl neboli závin

     Štrůdl je hodně oblíbený dezert. Jeho příprava pěkně "po Staročesku" není jednoduchá. Zejména příprava domácího lístkového těsta chce zkušennosti. Je také spousta různých variant, jak má štrůdl vypadat a chutnat. Já jsem vše dotáhnul pro obyčejného smrtelníka až téměř k dokonalosti v jednoduchosti přípravy.

     Koupím chlazené lístkové těsto od NOWACO "Dobroty babičky Kláry" 400g. U nás balíček stojí 10,90 Kč. Je lepší, když se nechá balíček chvíli při pokojové teplotě popustit, lépe se pak pb240001.jpgzpracovává. V balíčku jsou totiž tři obdélníkové plátky. S nimi jsem různě laboroval, až se mi osvědčilo všechny tři plátky do sebe v ruce a na válu prohníst a udělat jednolitou "kouli". Tu pak válečkem rozválím na tenkou placku. Placka nemusí mít přesně obdélníkový tvar, ale rozválením se tomu snažím přiblížit.

     Na tento jeden balíček mám vyzkoušené, že stačí nastrouhat na hrubo pouze jedno jablko. Nemám moc rád štrůdl přeslazený a proto používám jablko zelené, kyselejší, odrůdu Granny Smith. Odstraním jádřinec a i se slupkou nastrouhám na hrubším struhadle do mísy. Důležité a praxí vykoumané je ale to, že nastrouhané jablko v míse rukou vyždímám a sleju vymačkanou vodu pryč.

     Na rozválenou placku těsta rovnoměrně rozprostřu nastrouhané jablko, ne až ke krajům. Na to rovnoměrně posypu jednu hrst krystalového cukru. Podle libosti přidám rozinky a vlašské ořechy a celkem dost posypu mletou skořicí. Pak štrůdl zabalím. Postupuji od vzdálenější delší strany směrem k sobě. Zhruba v polovině přehnu oba boky směrem dovnitř, takže zahnu jakési "uši". Končím tak, aby štrůdl měl poslední hranu pod sebou. Pak mám odzkoušeno, že se nikdy při pečení nerozbalí ani nedeformuje. Šálu štrůdlu dám na pečící papír na plech.

     Rozšlehám jedno celé vejce a šálu důkladně a pečlivě potřu peroutkou. Předehřeji si troubu na 210 stupňů. Dám péct ale jen na 13 minut. Po této době znova potřupb240003.jpg šálu rozmíchaným vajíčkem a dám péct na dalších 13 minut. Já k pečení používám mikrovlnku, která má vícero funkcí a mimo jiné i peče jako horkovzdušná trouba. Nastavuji konkrétně 210 stupňů a k tomu nechám i mikrovlny na 90W. Když znovu po těch 13 min šálu potřu, zároveň ji na plechu otočím aby byla rovnoměrně upečená. Ta moje mikrovlnka totiž jakoby víc peče od zadní stěny, proto šálu v polovině pečení otáčím.

     Po skončení pečení už jen plech vyndám, naposledy potřu štrůdl vajíčkem a nechám štrůdl vychladnout. Pak už jen nakrájet, posypat moučkovým cukrem a dobrou chuť.

pb240008.jpg

     Další případné kreativitě (rumová tresť, vanilkový cukr a pod.) se samozřejmě meze nekladou. Osvědčilo se mi také péci dvě šály najednou a vždy jednu nakrájenou šálu dát do mrazničky. Tak je dezert kdykoliv po rozmrazení (v mikrovlnce) v potřebném množství připraven třeba i pro nečekanou návštěvu. Ke kávičce se hodí vždy. smiley