Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zeleninová polévka podle Nadi - v mé úpravě

     Je to už hodně roků, co mi tehdejší přítelkyně Naďa ukázala a naučila vařit dobrou zeleninovou polévku. Čas od času ji navařím veliký hrnec. Čerstvou si naleji do talíře a vychutnám, zbytek rozleji do dóz a zamrazím k dalšímu použití.

     Je na ni potřeba mít čerstvou kořenovou zeleninu, já kupuji v obchodu zeleninu do polévky ve vaničce. Je tam mrkev, kousek celeru, kousek kedlubny a petržel, což je základ. Dál potřebujeme cibuli, česnek, brambory, 1 vejce, máslo a hladkou mouku. Z koření je potřeba sůl, pepř, pár kuliček N.koření a pár kuliček celého pepře. Majoránka, kmín a nějaká vegeta. Mám taky vždy připravený bujon.

Postup je celkem jednoduchý. Nejprve si očistím a na drobné nudličky nakrájím kořenovou zeleninu, dál na drobno nakrájím cibuli a na větší kostky nakrájím brambory, které si dám zatím stranou. Množství zeleniny si dá každý dle svého uvážení. Začnu tím, že dám na dno hrnce asi tak 2 - 3 lžíce másla, rozehřeji a zesklovatím v něm nakrájenou cibuli. Pak přidám nakrouhanou zeleninu a stále míchám, až je zelenina osmahnutá. Zaleji do 1/3 hrnce horkou vodou,přidám na kostky nakrájené brambory a osolím. Vařím asi tak 10 minut do změknutí zeleniny. Do této smesi po změknutí dodám koření - majoránku, kmín, vegetu, prolisovaný česnek, N.koření, celý pepř i trochu opepřím mletým pepřem. Opět doleji horkou vodou asi do 3/4 hrnce a zvolna vařím, občas zamíchám. Na malé pánvi udělám jednoduchou jíšku. Dám asi 2 lžíce másla a rezehřeji jej. Přidám stejné množství hladké mouky a stále míchám, až je jíška do růžova a "voní masem". Za stálého míchání tuhle kašičku začnu opatrně ředit čůrkem studené vody, stále míchám. Když je už jíška v tekutém stavu, tak ji začnu postupně cmrndat do bublavé polévky. Polévku dobře míchám, aby se neudělaly z jíšky žmolky. Pak ještě nechám asi 10 minut řádně provařit, občas nezapomenout promíchat. Polévka je hotova, ale pokud při ochutnání je mdlá a nevýrazná, pak přidám podle velikosti hrnce 1 až 2 kostky magi. Případně dochutím solí a pepřem, ale s tím opatrně, ještě se to časem rozleží. Do polévky rozkvedlám jedno celé vejce a případně vložím a povařím játrové knedlíčky. To je celé kouzlo této výborné polévky.

 

p3190023.jpg  p3190025.jpg  p3190026.jpg
                 

p3190031.jpg

 SEZNAM:

  • Kořenová zelenina (mrkev, petržel, celer, kedlubna a pod.)
  • Cibule
  • Brambory (asi 2-3 větší)
  • Máslo
  • Pepř, sůl
  • Kmín, majoránka, česnek, celý pepř, N.koření, vegeta
  • Hladká mouka na jíšku
  • Vejce