Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zeleninové placičky

     Zeleninové placičky jsou obdobou karbanátků. Obdobně je tedy vhodné k nim přistupovat. Variant je nespočet. Někdo dává vejce, někdo ne. Někdo zahušťuje strouhankou, někdo vařeným bramborem či chlebem a tak podobně. Dělejte si placičky hlavně tak, jak vám budou chutnat. Pravděpodobně to bude vyžadovat pár pokusů (některé asi i nepodařené), ale výsledek pak bude jistě stát za to.

     pb230125.jpgJá tyto placičky dělám většinou nikoliv samostatně, ale následně po smaženém květáku, kdy mi zbyde po okrájění košťál. Ten nevyhazuji, ale zpracuji jej právě do těchto placiček. Využívám k tomu dál i tzv. "Zeleninu na polévku". Je tam v optimálním množství vše co se do placiček hodí.

     pa140121.jpgDo malého cutru dám okrájený košťál z květáku, přidám z polévkového koření mrkev i další kořenovou teleninu. Přidám cibuli a vše rozsekám na hodně jemno. Vysypu do mísy a přidám asi dvě lžíce strouhanky, jedno celé vejce, hrstku kmínu, špetku černého pepře, špetku soli a na drobno nakrájenou listovou petržel. Mohu přidat i strouhanáý sýr a případně i papriku. Na košťál z jednoho květáku přidám 300 až 500 g mletého masa mix.  Vše důkladně rukou v míse promíchám a upravím konzistenci buď přidáním strouhanky nebo naopak trochou mléka. Nechám chvilku odpočinout a pak vlhkou rukou průběžně namáčenou ve vodě tvaruji v dlaních

p9050091.jpg

(tzv.utahuji) placičky oblíbené velikosti. Placičky lze ponechat a smažit v tomto přírodním stavu. Já je však ještě dám do strouhanky (nikoliv trojobal), kterou na placičky přitlačím a tak je smažím.  V hlubším kastrůlku rozehřeji olej (osvědčil se mi slunečnicový) a na mírném plameni v oleji smažím placičky.

Další použití záleží na chuti strávníků. Jako příloha např. pokmínovaný a omaštěný brambor a tatarka, ale jsou velice chutné i studené jen s chlebem a třeba hořčicí. Je to jednoduchý a výborný jak oběd, tak ale i třeba večeře, svačina nebo klidně i snídaně.