Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na úvod

22. 9. 2008
       Vzhledem k přestálým zdravotním problémům, když jsem byl po měsíci hospitalizace v nemocnici další dva měsíce v rekonvalescenci doma, mi má praktická lékařka sepsala návrh na lázně.  Ale až druhá doktorka, první mě odbyla, že nemám nárok. Dostal jsem na výběr Karlovu studánku, Luhačovice, Jeseník nebo Marjánky. Vybral jsem si Marjánky, zavezl návrh na pojišťovnu a čekal. Sám jsem se samozřejmě nedočkal ničeho, ale už babička říkávala "Líná huba, holé neštěstí". Tak jsem zavolal a optal se sám a ejhle, dozvěděl jsem se, že mám přiklepnuté Marjánky, hotel Royal. A zase sem čekal (hotel se mi měl sám ozvat s termínem). Opět nic, tak jsem sám zase volal. Jak jsem správně předpokládal, navrhovaný termín přesně kolidoval s termínem již dávno zaplacené mé pravidelné, každoroční rekreace ve Špindlu.O tu bych hrozně nerad přišel a tak jsem žádal o posunutí termínu. Háček byl v tom, že schválený a potvrzený návrh na lázně platí jen tři měsíce. Zbýval mi tedy již jen jeden měsíc, kdy bych mohl nastoupit. Vše se nakonec podařilo skloubit dohromady. Zaplatím však za to docela dost peněz.
     Zopakuji nyní to, co jsem napsal v dnešním příspěvku do rubriky "Deník - aneb co den dal".


Podařila se mi ještě jedna věc a sice jsem se domluvil s doktorkou a ta mi sepsala dobře návrh na lázeňskou péči. Revizní lékař to potvrdil a tak za týden nastupuji na měsíční lázeňský pobyt v Marjánkách. Je to docela komický až absurdní. Jedná se samozřejmě o komplexní léčbu na pokladnu, tedy pojišťovnou celé hrazené. Opakuji, že je to celé hrazené. Přesto ale musím zaplatit:
  • rozdíl, že jsem dostal přidělený jednolůžkový pokoj typu superior oproti standard
  • příplatek za nadstandardní výbavu pokoje (televize, lednička a župan)
  • příplatek za to, že okna pokoje jsou orientovaná na jih
  • regulační zdravotnický poplatek na "ubohé, chudé" doktory
  • městský lázeňský poplatek za vzduch
  • parkovné za místo na venkovním parkovišti u hotelu
  • jsem tam na nemocenské, přijdu tím pádem o část platu
Suma sumárum to dělá 685 Kč denně !!! K tomu se musí něco taky koupit z vybavení s sebou, něco bude stát benzín, občas si tam půjdu někam na kávu či pivečko a myslím, že 20.000 Kč nebude na pobyt v lázních, kompletně hrazený pojišťovnou, stačit. Další komentář k tomu nemám.
    
     Zatím v lázních ještě nejsem a může se tedy ještě přihodit leccos. Nastoupit mám příští neděli. Budu věřit, že se to podaří a snad budu s pobytem spokojený a hlavně, snad mi zdravotně pomůže. Alespoň mi to všichni říkají.
Netuším, jak to tam bude s možností připojení na internet, snad to ale nějak vykoumám, abych mohl přinášet odtamtud aktuální zprávy a nějakou tu fotku.
Tolik na úvod.

14.9. 2008
     Jak jsem správně očekával, malinko se to zašprdlo. V lázních zatím ještě nejsem. Souhlasil jsem s prosbou hotelu, a tak byl nástup posunut až na neděli 21. září. Za to dostanu pokoj v rekonstruovaném patře, kde je údajně i přípojka na internet. Nebudu mít také účtovaný příplatek za výhled na lázně. Tak uvidíme. Zatím jen vím, že musím zaměnit připravená trička za svetry a za letní boty vybrat nějaké zimnější.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář