Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pobyt v lázních

1. 10. 2010

     Tak jsem se nakonec dočkal. Po mé první části dovolené, kterou jsem trávil opět ve Špindlu, jsem odejel na čtrnáct dní do lázní. Byl to pobyt v Mariánských lázních, který jsem si ze dvou třetin platil sám. Objednal jsem si komplexní léčbu ve stejném hotelu, ve kterém jsem byl měsíc na léčení po své zdravotní příhodě před věma roky. Byl jsem zvědavý, co se změnilo a zda budu stejně spokojen, jako jsem byl tenkrát.

     Cesta do Marjánek je pěkná a dá se pořídit za necelou hodinku a půl. Na hotelu mne uvítali jako starého známého. Na poslední chvíli jsem si změnil objednávku na o stupeň lepší pokoj. Vše bylo nachystáno a připraveno. Hezky mě uvítal obsluhující personál i v jídelně. Také řada sester, pokojských a recepčních se ke mně hlásili. Bylo to milé.

     Pokoj byl malý, ale pěkný a pro mé potřeby plně vyhovoval. Situován byl sice oknem do stráně, na opačnou stranu než byl výhled na město, ale nijak zvlášť mi to nevadilo. K mé radosti fungoval na pokoji wifi internet. Koupená komplexní léčba znamená, že se začíná prohlídkou u lékaře a ten stanoví, které procedury prospějí nejvíce. Garantováno je 22 procedur v týdnu. Nadiktoval jsem si ty, které mi minule nejvíce prospěly a byly velice příjemné. Plán a organizace byla obdobná jako při mém předchozím pobytu. Všechny procedury se odehrávají na hotelu a není potřeba někam docházet. Balneoprovoz byl kompletně zrekonstruován a vypadal a fungoval velice hezky. Jednu zásadní změnu jsem zaregistroval na uhličité lázni. V předchozím případě byly vany napouštěny vodou, která byla obohacena plynem z tlakové lahve. Nyní však vany sestry napouštěly přímo vodou z minerálního pramene. Postřehl jsem i některé další změny, ale šlo většinou o drobnosti. Jednu větší změnu jsem ale také zaznamenal v jídelně. Saláty byly označeny jako "natur" bez přislazování. Nebylo tolik dezertů i nabídka bufetových potravin nebyla tak marnotratná. Méně bylo i ovoce. Porce bych řekl, že byly také o něco menší. Jídlo ale bylo i tentokrát kvalitní, chutné a z nabídky se dalo vždy něco zajímavého vybrat. Obsluhující personál byl ochotný a milý, ale nikoliv vlezlý. Přesto, že jsem měl předepsanou dietu, s množstvím jídla jsem bojoval a to poměrně neúspěšně. V druhé polovině svého pobytu jsem již s jídlem bojoval docela i urputně, jinak bych rapidně přibral pár kilo.

     Co mne však sklamalo, bylo tentokrát počasí. Při svém minulém pobytu bylo naopak počasí nádherné a velkou měrou přispělo k mému zlepšení stavu. Tentokrát bylo dost chladno, nebylo moc sluníčka a často také pršelo. jedno ráno byly dokonce i jen 2 stupně nad nulou. Tato nepříjemnost však také nebyla zásadního charakteru. Našlo se i pár hezkých, slunečných dnů a dokonce jsem byl i několikrát ve "svém" lese a přinesl jsem odtud hub, že jsem měl nakonec problém vše zpracovat a usušit.

     Nepodnikl jsem toho samozřejmě tolik, kolik minule, ale zase jsem oproti minule absolvoval večerní prohlídku i s noční produkcí zpívající fontány. Ochutnal jsem docela dobrý burčák. Benzín byl v tu dobu trochu zlevněný, takže jsem natankoval dvakrát plnou i když mě jedna cesta z domova do lázní vyjde na 700 Kč.

     Stejně jako minule i tentokrát mi pobyt pomohl. Nebyl to již výsledek tak markantní, ale účel, pro který jsem to absolvoval, byl splněný. Vyčistil jsem si hlavu (jak já říkám "harddisk") a tělu ty všechny procedury také prospěly. Některé neduhy se nepodařilo za tak krátkou dobu vyléčit , ale rozhodně jsem se cítil lépe.

    Protože jsem tam nevyrobil žádnou ostudu, protože personál je tam velice příjemný a vstřícný a protože mi pobyt prospěl, bylo by jen ku prospěchu věci, kdybych se tam třeba za dva roky mohl opět alespoň na 14 dní podívat. Mám však na konci letošního roku v práci skončit a tak dnes nevím, jak se mi povede, až budu jen na důchodu. Kdo ale ví, třeba si najdu nějakou šikovnou brigádičku a povede se mi těch potřebných 25 tisíc, co 14denní pobyt stál, našetřit.

     Závěrem mohu jednoznačně napsat, že jsem rád, že jsem si ty lázně koupil a absolvoval. Pomohly mi a byla to opravdu povedená dovolená. Bude-li opět možnost, rád pojedu zase.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář