Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příspěvky do blogu 2016

14. 3. 2016
  • Kalousek je pohroma

12.10. 2016

TOP 09 je v současnosti zhruba stejně úspěšný projekt jako Česká Miss. Oba mají zhruba stejnou popularitu, dobrou pověst a vlastně ani není úplně jasné, zda se uskuteční příští ročník. U kdysi silné pravicové vládní strany je přitom vcelku jednoduché říct, kdo ji lidem zošklivil víc než soutěž krásy. Hrdinou letošních voleb se ziskem 3,4 procenta hlasů není nikdo jiný než její předseda, samozvaný enfant terrible české politiky Miroslav Kalousek.

Muž, jenž se kromě více než svérázného osobního a politického stylu pasoval i do role nejlepšího českého ministra financí, totiž právě v této disciplíně prohrál na body se svým nástupcem. Bez jakékoliv servility k majiteli tohoto listu, prostě Andrej Babiš nad Kalouskem vede ve všech klíčových disciplínách.

Ohlásil vyrovnaný rozpočet (což mu novináři i opozice doslova spočítají), voliči jeho správu státní kasy odměnili jasným volebním vítězstvím a dokonce získal i prestižní cenu, které si Kalousek tak vážil. Bylo by to tvrdé – a možná objektivnější – srovnání i v případě kohokoliv jiného, jenže Kalousek na odporu k Babišovi postavil celý svůj program. Dokonce prohlásil, že tyto volby budou hlasováním o EET. Byly.

Český konzervativní nekřesťanský volič si tak užívá zhruba stejná muka jako američtí republikáni s pohromou jménem Donald Trump. Pražská kavárna Kalouskovi jeho převtělení v dalajlamu neuvěřila a všichni ostatní mu sečetli léta arogantního, domýšlivého a pomstychtivého chování. Stačí vzpomenout třeba zablokování současného ministra spravedlnosti Roberta Pelikána na post radního telekomunikačního úřadu, čistě z osobních důvodů. Výsledkem je pád další pravicové strany, který si jako voliči už opravdu nezasloužíme.

 

  • Servilnost Čechů nezná mezí

Jsou jedny zajímavé web stránky "trnd.cz". Vybízejí k přihlášení se do "testování" výrobků. Nezkrývají záměr, že jde o reklamu produktů, ale jiným způsobem. Momentálně se jedná o prací kapsle Ariel a k tomu aviváž Lenor s vůní orchidea. Věc mne zaujala. Byl jsem zvědavý, jak vše funguje a také jako šetřílek jsem uvítal i možnost, dostat se k nějakému produktu zdarma. :-)

Věc funguje tak, že se přihlásíte a pokud jste "vybráni", obdržíte zhruba za týden krabici s 15 kapslemi Arielu a 1l aviváže. To je pro vaše využití a odzkoušení. K tomu je ještě přibaleno 15 sáčků v každém po 3 kapslích Arielu a k tomu v dalších 15ti slideshow-01.jpgsáčcích příslušné množství Lenoru. Toto množství by měl člověk rozdat známým, kolegyním, přátelům, na vyzkoušení a otestování. Používám Ariel v kapslích několik let a také i aviváž, takže pro mne to nebyla žádná úžasná novinka. Ne však pro další tisíce "vybraných". Vše je zdánlivě zdarma. Píši zdánlivě, protože zadarmo vám samozřejmě nikdo nic nedá. Zde se platí servilností a vlezdoprdelkováním. Účastníci jsou neustále vyzýváni k psaní komentářů, případně mají odopvědět na dotazník a ještě lépe je, když pošlou nějakou fotografii.

     Nestačím se divit, co se člověk dočte ve stovkách komentářů. Jak je vše úúúžasné, prádlo po vyprání hebké, jemné, voňavé. Jak je vše vypráno dočista dočista. To překvapení, že kapsle se ve vodě při praní opravdu rozpustí! Jaké překvapení, že prádlo je vyprané! Až na vyjímky nikdo dříve neznal kapsle a netušil nic o jejich existenci. Vypadá to, že dosud skoro všichni prali jen v nastrouhaném Jelenu. Aviváž až dosud asi nikdo nepoužíval, takže měl prádlo tvrdé a po uschnutí se "lámalo", zatímco nyní jakási aviváž nějak způsobí, že prádlo je hebké, měkké a jemné! Fotogalerie pak slouží samozřejmě hlavně k tomu, aby se tam zaslala fotečka úžasné ratolesti (ale v ručičce samozřejmě drží kapsli Arielu).

     Servilnost a vlezdoprdelkování Čechů (tedy hlavně Češek) nezná snad mezí. Ta upřímně vyjevená primitivnost až nahání husí kůži.

Velebnosti, chce se mi z toho blejt.

 

 

  • Biatlon v ČT    

     Již druhým rokem zažívá u nás boom dříve sport na okraji zájmu - biatlon. Je to dáno mimořádnými úspěchy českých reprezentatů, zejména Gábiny Soukalové. Je o zase něco nového, i když infantilnost a neomylnost některých soudů v diskusích je věcí starou. Naprosto nezvládnutou je však role komentátora toho sportu. O jeho problémech naprosto věrně vypovídá následující převzatý článek, pod který se podepisuji a v němž na 100% se vším souhlasím.


Biatlon v ČT 

Veřejnoprávní televize ČT sport zažívá díky nám a Gabriele historicky rekordní příjmy pramenící ze sledovanosti biatlonu.

Nemluví se o tom až tolik, ale ty částky jsou obrovské a ještě před pár lety nikým neočekávatelné. Sumu, kterou biatlon této televizi každým závodem vydělává, se rovná těm největším sportovním událostem, pouze s tím rozdílem, že takto sledovaná událost je 1 nebo 2 x do roka, biatlon ale i několikrát týdně. gabi.jpg

Ve sledovanosti biatlonové ženské závody za poslední dobu nic nepřekonalo. Nedávno byl např. souboj mezi hokejem ČR - Rusko a ženským závodem, a kdo ve sledovanosti vyhrál? Gabriela Soukalová, suverénně. Nebýt totiž této dokonalé dámy a v současnosti nejoblíbenějšího člověka na zemi, biatlon by měl sledovanost poloviční. Nejen unikátními sportovními výsledky, ale i svým projevem, elegancí a vnitřní i vnější krásou dělá z tohoto člověka člověka dokonalým, na nějž nemůže shledat ani ten největší kritik něco záporného.

Teď k problému, který se kvůli amatérismu a lidem na nesprávných místech stanice čt sport vyskytuje. Tím je komentování a moderování biatlonových závodů.

Hlavním komentátorem je již spousty let Jiří Rejman. Muž se slušným hlasovým projevem - to je jediné plus. Jeho nepřesné komentování kazí min. o 20 % biatlonový zážitek diváka čt sport.

Komentátor Rejman se k biatlonu dostal náhodou, neměl ho kdo komentovat, a tak to začalo. I přes permanentní chyby, nepřesnosti a lži tam tento člověk zůstává. Jediným vysvětlením je, že jeho nadřízení nejsou dostatečně kvalifikovaní, aby jeho chyby odhalili. Spokojí se totiž jen s tím, že se podívají na skvělou diváckou sledovanost a chyby nevidí. Těch chyb tohoto komentátora je běžně jen v jednom závodě tolik, že by nám prsty na rukou nestačily. Pokud tvrdí, že se Gabriele Soukalové nebo někomu závod nepovedl, tak se dá říct, že to byl právě on, komu se ten závodl nevyvedl, a nikoliv biatlonovému závodníku.

Tato situace se opakuje již minimálně 8 let, kdy se od tohoto člověka dozvídáme často opravdu neuvěřitelné věci. Co je na denním pořádku, je pletení si jmen, závodníků, zkomolování jmen zahraničních sportovců (Beatrix), špatně počítané časové rozestupy, nepřesné odhady, klamavé údaje o počtu let sportovce apod. Ač to tento člověk vidí na monitoru, nedokáže to přesně přečíst. Naposledy např. G. Soukalová poráží na MS v Oslu D. Wierer o 4 desetiny, tento člověk bude neustále národu tvrdit, že jich bylo 5. Jako by tento člověk počítat neuměl, ač vlastně nemusí, stačí si to přečíst. Těchto chyb je tolik, že na to už není slova.

Jsou ale i ostudnější situace. Za těch spousty let jich je tolik, že bychom tu byli dlouho, takže uvedeme pouze některé perly z tohoto roku.

Vzpomínáte, jak Gabiny vystartovala o 1,5 sekund do stíhačky dříve, než měla? Rejman s Dostálem, jenž byl sám závodníkem, přesto evidentně nezná základní pravidla biatlonu, spolu s Jiřím celý závod národu tvrdili, že snad nebude penalizace, že se vešla do 3 vteřin, kdy při překročení této situace je diskvalifikace. Samozřejmě že žádný takový limit v těchto závodech neexistuje. Pokud závodník vystartuje o vteřinu dříve, je penalizován. A proč Gabča nebyla? Protože si chybu uvědomila, zastavila a zase se rozjela, a tím ztratila 3 vteřiny, takže předčasný start o necelé 2 vteřiny jí byl Jury odpuštěn, i proto, že by penalizace pořadí neměnila, čehož si byl český tým vědom i Gábina samotná, a tak sprintovala do cíle, ač vedla o čtvrt kilometru před Finkou, aby náskok byl nad půl minuty, kdyby přeci jen některý z týmů podal protest.

Další trapas k nepochopení z nedávné doby J. Rejmana, když si spletl české závodníky a vyváděl jak šílený. Michal Krčmář a Ondra Moravec, dvě rozdílné postavy, dvě rozdílná startovní čísla, dva rozdílné způsoby běhu, pan Rejman je v šoku v době, kdy se český závodník dostává na trestné kolo, že špatně zahnul a spletl si trestný ovál, přičemž z obrazovky vidíme, že se jedná o Krčmáře, nikoliv Moravce, vidíme dokonce i startovní číslo, přesto tento komentátor několik sekund je v šoku, až ho nějaký spolukomentátor opraví (ten byl již čt z této pozice vyhozen).

A dalším trapasem posledních závodů, jež se dotkla nejen samotného sportovce, ale i jeho rodiny a příbuzných, když tento zmatkař min 4x za závodě milionu divákům tvrdil, že Michal Krčmář slaví 26. narozeniny. Nepochopitelná věc, při které se lidé červenají za něj. Zde je ukázka neprofesionality celé této stanice, která si chyb komentování neuvědomuje, ani sám Rejman o svých chybách neví a diví se pak, kolik hanebných a posměšných příspěvků na jeho osobu je. Michalovi v onom závodě bylo čtvrt století, 25 let.

V minulém roce zase tento komentátor dvakrát zaměnil Ondřeje Moravce za Ondřeje Rybáře a naopak, opět bez povšimnutí a omluvy (Dostál sedící vedle nej pravděpodobně jen jemně zakroutil hlavou). V minulých sezonách to byly další perly, např. záměna za sourozence Bergerových, kdy Tora si jela pro vítězství, ale Rejman tvrdil, že je to její bratr, Lars.

Tu neprofesionalitu potvrzují i lidé ve studiu, když se koná závod v Novém Městě nebo teď na MS. V Novém Městě se před každým závodem předvedl Miroslav Langr se svými nic neříkajícími grafy, do kterých často zapomínal připočítávat důležité věci, což v jeden moment už nevydržel Ivan Masařík a musel zakročit, že to srovnání je nic neříkající, protože srovnával nesrovnatelné (Svendsenovi se letos ve sprintech nedaří, je až na... - protože on z těch x sprintů jel jen jeden)...

Nyní při MS v Oslu zase vydávají T. Boeho za jeho bratra i s fotografií. Plést si a národu vydávat vzhledově odlišné bratry, kteří již několik let závodí a jsou světu dobře známi, přesto celé vedení čt sport ještě nezjistilo, kdo je kdo. Další drobné chyby a překlepy netřeba dále vice rozebírat. Ještě za zmínku stojí, kdy ve studiu, na webu a všude jinde tvrdili, že ženský stíhací závod se jede 6. 3 po 16:00 hodině a předstudiový přenos začíná už v 15:50, jenže on se celý závod koná v 15:45. Tisíce lidí tak Gabriele nemohlo fandit, opět kvůli nepochopitelné chybě amatérů z této stanice, jíž musíme ročně platit a přesto se k nám ze všech stran dostává takových omylů. Přes toto pochybení opět z tohoto nezpůsobilého vedení platícím lidem žádná omluva nepřišla.

Chyb je spousty, a kdyby si takových chyb dovolil běžný zaměstnanec 3x za sebou, v práci by musel skončit. Že si to člověk, co je placen 50 tisíci měsíčně za komentování biatlonu dovolí 1000x a stále bez povšimnutí jeho nadřízených, je záležitost asi k nepochopení.

Jakou protekci tam Jiří Rejman má, nevíme. Ale něco v tom být musí.

Závody občas komentuje pan Lachman, který je komentuje na úrovni, bez žádné větší minely, pouze s nepřesnostmi, které se přihodí občasně snad každému.

Proč ale dostává příležitost jen minimálně, se nám zjistit nepodařilo.

Můžeme jen věřit, že k nápravě dojde co nejdříve. Ale to by asi muselo těch x lidi na vyšších pozicích, na nichž ve skutečnosti nemají co dělat, skončit.