Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blu-ray

22. 5. 2008
    Obrazek

 Pořídil jsem si nový DVD přehrávač. Je to přístroj, který byl před půl rokem prodáván za 50ooo Kč, pak po nějakém čase zlevněn na polovic. Já jsem se nachomýtl k tomu, když byl na prodejně poslední kus, který chvíli používali na předvádění na prodejně a proto jej nabízeli za necelých 10ooo Kč. ObrazekPochopitelně jsem se rozmýšlel,  mám doma velice dobrý přehrávač i recordér, ale  myslím si, že technologie Blu-ray má budoucnost.  Zatím je nabídka disků velice chabá a disky jsou  nekřesťansky drahé.   
     Odhaduji, že se situace rapidně změní ve  prospěch  zákazníka tak do dvou let.
Přehrávač který se mi nabízel je značky Panasonic,  což je určitá záruka kvality obrazu. Uvedený stroj patřil  k luxusní nabídce (viz původní cena). Dnes již jsou  prodávány nové přístroje, ale neznamená to, že jsou  kvalitnější. Testy a recenze na internetu jsou všechny příznivé a ve prospěch tohoto stroje.
     ObrazekAbych to zkrátil, přehrávač jsem koupil a jsem 
 spokojený. Obraz jak brus, využívám  
 nejkvalitnějšího propojení pomocí HDMI. Televize
 LCD o které také píši ve "vychytávkách", umí
 obraz zobrazit v plné kvalitě. Je to opravdu zážitek
 a tak se už těším, až bude větší výběr titulů a
 menší cena.
 Kdo si potrpí na kvalitu obrazu, technologii 
 Blu-ray vřele doporučuji, domnívám se, že ta věc
 má perspektivu. Někde jsem dokonce četl, že
 rozdíl v kvalitě obrazu mezi obyčejným DVD a DVD Blu-ray je větší než byl kdysi rozdíl mezi VHS páskou a DVD.
 
Dodatek

    Někdy ke konci roku 2009 se začaly prodávat BD dsky, které používajíé jiné kódování vycházející s Javy. Na starších modelech přehrávačů jsou problémy s načtením a spuštěním disku. Bylo tomu tak i na mém stroji, který je jeden z prvních. Takovéto disky nebyly nijak odlišně označeny a na to jsem spoléhal, když jsem se snažil v obchodech můj přístroj vyměnit. Řešením totiž bylo jedině nahrát nový FW a k žádnému takovému novému jsem se nemohl běžně na internetu dostat. Opravny problém od sebe shazovali. Protože jejich jednání mi hnulo žlučí, rozhodl jsem se celý přístroj reklamovat (pro nemožnost přehrávat některé BD disky). Kuriozní také bylo, že jsem to stihnul pouhých 14 dní před vypršením záruky. Pak nastal urputný boj. Xkrát se mi obchod snažil přístroj jako opravený vrátit. Jednou se jim to také povedlo, když nějakým způsobem docílili, že přehrávač jeden takový titul začal přehrávat. Měl jsem ale také štěstí na informace a tak jsem investoval peníze do nákupu jiného titulu o kterém jsem věděl, že je také problémový. A přehrávač nepřehrával. Letěl jsem tedy znova do obchodu a trval jsem na odstoupení od kupní smlouvy, čili chtěl jsem vrátit své peníze.

     Skrátím to, boj trval celé tři měsíce ! Nakonec jsem ale vyhrál. Za vrácené peníze jsem si koupil přehrávač nový, který je zatím bezproblémový a ještě mi zbylo na nákup AV receiveru od Yamahy. K němu jsem upravil připojení reprosoustavy, hlavně bylo potřeba upravit SBW.

     Byl to sice boj, ale díky zvolené taktice jednání byl vítězný a ještě jsem přístroje obnovil na nejnovější a zařídil k tomu perfektní zvuk.

 

yamaha-htr-6230---2.jpgFoto - Nový AV receiver Yamaha

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář