Jdi na obsah Jdi na menu
 


Detaily z mého bytu

8. 7. 2009
      Tak si musím pochválit, jak se mi pěkně bydlí. Byt je maličký a co mi nejvíce chybí je terasa, balkon či alespoň lodžie. Ale budu se už muset bez něj asi na věky obejít. Na jiný byt nebudu mít a ve sportce nevyhraju (protože nesázím :-) ).
     Přesto jsem si ale svůj 2+kk zařídil v rámci svých možností pohodlně. Mám samozřejmě taky rád kvalitní věci a je-li to jen trochu možné, dávám jim přednost. Na druhou stranu však není peněz nazbyt a tak je vydávám s rozmyslem a rozhodně ne tam, kde usoudím, že je to zbytečné. Proto sice s uvážením, ale přesto zastávám také názor "za málo peněz hodně muziky".
     Chodím třeba rád na procházky (přítelkyně se tomu směje, prý mne na žádnou procházku nemůže dostat) a nebo rád jezdím na výlety. Ještě raději se však z těchto výletů vracím domů. Mám tu veškeré pohodlí odpovídající mým možnostem. A když je byt pouklízený, vyprané a vyžehlené prádlo, utřený prach a vyluxováno, zalité kytky a pod., tak to pak nemá chybu a je mi v bytě moc dobře. Líbilo by se mi snad jen kdyby častěji na návštěvu přišli známí, kamarádi a příbuzní . Proč tomu tak není je trochu složitější a já je celkem chápu.
     A tak se pojďte podívat na pár obrázků - detailů z mého bytu.
Obrazek
Část zdi jsem si obložil "kameny". Dalo to trochu práce a bolela mne z toho záda, ale výsledek se mi docela líbí a jsem s nápadem a prací spokojen.Obrazek
"Budha" je domácí fontánka. Přispívá k domácí pohodě nejen zvlhčováním vzduchu, ale i přispívá k duševní pohodě. Je to docela vkusný doplněk. Nebylo jednoduché vyhlídnutý produkt obstarat, ale povedlo se.Obrazek
Dekorační plamínek také přispívá k domácí pohodě a dobré náladě.

Obrazek
Koutek "zahraničních aktivit" je již letitou součástí bytu. Netřeba k tomu dalších komentářů.
Obrazek
Sbírka mých DVD včetně Blu-ray se docela úspěšně rozrůstá. Už to není o kvantitě, ale o kvalitě.
Obrazek
Vymyšlený obloukový vchod z předsíňky k pokojům ještě čeká na dodělání. Jen na okraj - ten slamák jsem si koupil v Andalusii, nedaleko Malagy.Obrazek
Něco málo z mých vlastních relikvií.

ObrazekNová varná deska, a sice indukční. Tři roky starou klasickou varnou desku jsem  vyměnil a nelituji. Všechna pojednání a doporučení proč zvolit indukci, nelhala. Jsem rád, že jsem si ji obstaral. Navíc má dvě výhody. Za prvé cena (zhruba poloviční oproti běžné ceně) a pak zapojení jen na 240 V. Prozatím maximální spokojennost z mé strany.

Obrazek
Ke změně domácího ducha  a vyzařované nálady bytu přispěly i nové závěsy na okně a třeba i nový ubrus. Prostě "za málo peněz hodně muziky".


Obrazek
Bylinkám na jejich osvědčeném místě se daří. Bude k dispozici čerstvá pažitka, basalka a papričky. Složení na parapetu se ale samozřejmě mění.Obrazek
Po mé loňské zdravotní indispozici a delším zdravotním pobytu v nemocnici (brácha ale ochotně se zaléváním doma zaskočil), se opět všechno začíná pěkně rozrůstat a zelenat.

Zelená se - obr.1Zelená se - obr.2
ObrazekTak a to je zatím asi tak vše.