Jdi na obsah Jdi na menu
 


Matrjoška Jamieho Olivera

29. 6. 2007

Obrazek


     Je to mazaný vynález. Nebudu představovat Jamieho Olivera. Kdo ho zná, tak ví o kom je řeč, a ti, kteří ho neznají, tak těm je to zase určitě jedno.
Obrazek     Matrjoška je vlastně náhrada za hmoždíř, který je velký, drahý a zbytečný pro bežné vaření a zejména pro solo jedince jako jsem třeba i já. Matrjoška se přibližně v polovině od sebe oddělí, uzavírání je jednoduché, bajonetové. Vloží se jednotlivé ingredience, začínáme od těch nejtvrdších (semínka), můžeme vložit celý česnek a pod. Vložíme dovnitř keramickou kuličku a po opětovném uzavření s matrjoškou intenzivně třeseme jako se šejkrem. Postupně můžeme přidávat další a další položky, až je výsledkem krásně rozmixovaná marináda. Ve výbavě je i pomocná "lopatička" na snadnější nanášení marinády, je to mazaný vynález.
     Jako náhradní se prodává zvlášť těsnění mezi uzavírací poloviny a také lze koupit samostatně i keramickou kuličku. ObrazekMatrjoška se prodává v různých barvách. Nedoporučuje se mytí v myčce. Návod, postup a využití lze v instruktážních obrázcích či videu zhlédnout na internetových stránkách J.O. Používám vynález pár měsíců na vytvoření marinády z bylinek a dalších serepetiček. 
     Nemá to chybu a i když se jedná o poměrně větší finanční výdaj (ceny se pohybují od 750 do 860 Kč), každému kdo rád doma vaří a experimentuje s jídlem, vřele toto zařízení doporučuji, je to šikovnější než hmoždíř.