Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mobil

29. 6. 2007

Obrazek


V začátcích mobilu jsem se jeho vlastnictví dlouho bránil. Pak jsem byl na tři měsíce mimo domov v jazykovém kurzu a potřeboval jsem v průběhu pobytu vyřizovat řadu záležitostí nejen osobních, ale i úředních. K telefonu jsem se nemohl vždy dostat kdy bylo potřeba a tak jsem tehdy zakoupil svůj první mobil. Navíc jsem si nákup zdůvodnil i tím, že jsem rád pravidelně jezdil v létě do Krkonoš a rád jsem vyhledával na tůry odlehlá místa, pokud možno bez turistů. Uvědomoval jsem si, že kdyby se mi ale na takovémto místě něco přihodilo, těžko bych se dovolával pomoci. ObrazekTak i to byl další důvod nějaký mobil koupit. O pár let později jsem se dozvěděl, že jsem se s mobilem tahal úplně zbytečně, protože tam tenkrát ještě nebyl na hřebenech dostatečný signál.
Před pár dny jsem koupil již svůj pátý mobil. První tři byly modely od Alcatelu, poslední dva pak Samsungy. Poslední model, který je i na připojeném obrázku, je model U600. Je zbytečné uvádět o něm nějaká technická data. Koho to zajímá, jistě si to bude umět vyhledat na internetu. Poznamenám, že mne něco jen tak nepřekvapí, ale z technických možností této telefonické "kartičky" jsem opravdu u vytržení a prozatím se nemohu všeho dostatečně nabažit. Vřele doporučuji, je to špica.

ObrazekUtekly dva roky a technika samozřejmě pokročila zase o veliký kus dál. Mobil jsem proto vyměnil. Zústal jsem u stejné značky, musím říci, že ta mne za celou dobu intenzivního používání nenechala ve štychu. Dokonce je v něm ještě i původní akumulátor.
Nový model je zase o mnoho bohatší a chytřejší. Nemám ho ještě úplně "v ruce", jsem jeho majitelem poměrně krátkou dobu a dokonce jen asi měsíc od zahájení jeho výroby. Mohl bych tady na něj pět samou chválu, ale to si zájemci mohou přečíst v nejrůznějších testech a článcích na internetu. Mám ale také k němu několik výtek, o kterých se zatím nikde nedočtete.
  1. Tento model má fotoaparát s rozlišením 5 MPx. Starý foťák měl "jenom" 3,2 MPx, ale fotky dělal a dělá jako brus. Ostatně i na těchto mých stránkách jich pěknou řádku najdete. Nový foťák dělá zjevně fotky v horší kvalitě. To mne asi sklamalo nejvíce.
  2. Nový mobil postrádá některé funkce, které se mi na starém líbily. Nemá převod údajů z ofocené vizitky do kontaktu. Nemá tzv. "inteligentní hledání", což považuji rovněž za velké mínus. Ve starém mobilu se dalo v této funkci zadat číslo, text, výraz a pod. a bylo bleskově nabídnuto vše co v názvu zadaný řetězec obsahoval bez ohledu kde to v tom mobilu bylo umístěno
  3. Opakuje se nešvar firmy, že totiž návod k obsluze je velice strohý a polovinu si musíte teprve domyslet a odzkoušet.

     Prozatím jsem ale spokojen. Člověk si musí uvědomit, že mobil podle jeho předastav se nikdy nebude vyrábět, byl by to souhrn vynálezů a funkcí, které jsou patentovány u různých výrobců a tak to prozatím úplně nejde. Situace se ale již lepší i na tomto poli, např. je už ujednocen konektor nabíječky, konektor pro sluchátka je 3,5 mm jack a t.d.