Jdi na obsah Jdi na menu
 


Myčka (myšleno přístroj)

29. 6. 2007

Obrazek


      Že je myčka věc dobrá a šikovná jsem nikdy nepopíral. O jejím nákupu jsem uvažoval a myčky vybíral už před nějakými 17 lety. Tenkrát k tomu však nedošlo a postupně jsem už na tuto myšlenku dál nevzpomněl.
     Myčku si pořídila švagrová. Velice si ji chválila a při každé příležitosti mi ji neopomněla vychválit. Lehce mě do její pořízení strkala, což mělo pochopitelně opačný efekt. Šprajcnul jsem se a o odmítal jsem se o myčce bavit a o jejím nákupu přemýšlet. Tvrdil jsem, že těch pár kousků nádobí z mého vaření se nevplatí mýt v myčce, že by to bylo neekonomické. Postupně jsem ale neodolal a začal jsem se o myčky a jejich technické parametry zajímat.
ObrazekKdyž loňského roku došlo na delší dobu plánovanou částečnou rekonstrukci kuchyně, podíval jsem se na myčky trochu podrobněji. Zjistil jsem, že nechci-li koupit myčku velkou, která by pro mne byla opravdu nevýhodná, pak je výběr velice omezený. Výsledek byl ten, že jsem moderní stolní myčku vybral a přes internet za výhodnou cenu koupil. Podařilo se mi ji i do nově uspořádané kuchyně vhodně umístit a zabudovat. Je zbytečné to dále rozepisovat.
      Myčka slouží k plné spokojennosti, je v provozu téměř denně. Její provoz jsem si spočítal, je ekonomičtější než mytí nádobí ručně ve dřezu. ObrazekVše je bez námahy, ručně bych nádobí nikdy nedokázal umýt tak, jak to umí myčka. Navíc je v kuchyni neustále uklizeno, žádné nádobí na mytí se ve dřezu ani nikde jinde nepovaluje. Už mockrát jsem v duchu děkoval švagrové, že mne k nákupu myčky přemluvila a myslím, že jsem jí to i několikrát napsal a nahlas řekl.
Ale ještě jednou, milá švagriňa, díky.