Jdi na obsah Jdi na menu
 


Není kudla jako kudla

29. 6. 2007

Obrazek


      Kdo v kuchyni nikdy nekrájel ostrým nožem, Obrazeknepochopí asi o čem je řeč. I já jsem měl řadu roků v kuchyni nože, které jsem pravidelně brousil a brousil a ostřil a ostřil. Až se jednou ke mně dostala informace o japonských nožích firmy KAI, které jsou považovány za absolutní světovou špičku.
     Firma KAI vyrábí řadu profesionálních kuchyňských nožů a jejím vrcholem jsou nože SHUN, vyrobené z damascenské oceli. Společnost KAI se svojí stoletou tradicí výroby představuje velmi progresivní trend lehkých, velmi ostrých s vysoce ergonomickým tvarem a jednoduchou údržbou, moderních kuchyňských nožů, opřenou jak o známou japonskou „hi-technology“, Obrazekvýzkumem a špičkovou kontrolou kvality, tak více než sedmisetletou tradici a zkušenosti z výroby těch nejkvalitnějších samurajských mečů i nožů.
     Nože Shun získali na mezinárodní výstavě Brno Super 2002 nejvyšší ocenění „Nůž roku 2002“ v kategorii nože otevřené užitkové. Jsou vyrobeny z 32 překládaných vrstev nerezové, cobaltové, molybdenové a vanadiové oceli. Mají nerezovou ocelovou záštitu. Rukojeť je vyrobena z černého laminovaného dřeva PAKKA.
     Není bez zajímavosti, že tyto nože používá také Český representační tým kuchařů. Více nelze popisovat, musí se to zažít. Krájení se stává zážitkem a z vaření je nyní obřad.

Obrazek Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář