Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nová lednice

6. 2. 2010
     V závěru loňského roku (2009) jsem byl potěšen pouze jen třetinovou spotřebou tepla oproti předchozím rokům. Bylo to hlavně způsobeno nainstalováním automatických programovatelných regulačních hlavic ústředního topení. Píši o tom na jiném místě, také ve Vychytávkách. Hlavní úspora vzniká tím, že velký čas, kdy jsem mimo domov, v zaměstnání, je topení automaticky stažené a zapíná se až před mým příchodem domů.
     Další radost jsem pak měl z odečtené spotřeby el.proudu. Ta spotřeba byla tak malá, že celý letošní rok nebudu elektriku vůbec platit, ale bude se hradit z přebytku loňského roku a ještě tam dost zbylo na případný nedoplatek. Tahleta úspora byla způsobena hlavně výměnou sklokeramické varné desky za indukční a taky tomu pomohl upgrade PC na modernější konfiguraci (nový MB, nová grafická karta, rozšíření paměti a nový  4 jádrový procesor - quad). Ač se to zdá na první pohled jako absurdní, tak výměnou prvků počítače za nové se jednak zvětšil výkon, ale je nyní mnohem účinější saver, čili pokud PC nejede na výkon, je spotřeba elektriky regulována a tlumena.
     K celkovým úsporám (budou se hodit zejména do blížícího se důchodu) jsem se rozhodl ještě přispět výměnou jednoho spotřebiče a sice lednice. Tu původní jsem měl sice jen teprve 7 let a fungovala bez problémů, jak jsem rád říkal, jen si vrněla. Byl to kvalitní výrobek od Electroluxu. Byla krásně velká a vešlo se do ní hodně.
     ObrazekNašel jsem si ale jednu z nejnovějších lednic na našem trhu a sice lednici Panasonic, která se prodává teprve několik málo měsíců. Hodně jsem si o ní přečetl, bylo to jak z jiného světa. Podařilo se mi na netu najít lednici o 8 tisích levnější než se prodává v obchodu. Lednici již asi 14 dní používám a zatím jsem maximálně spokojený a nadšený. Rozdíl oproti té původní je obrovský. Zmínil bych jen tyto výhody a vlastnosti:

  • automaticky se odmrazuje nejen lednice, ale i mrazák
  • lednice není absolutně vůbec slyšet
  • díky tzv. Inverteru si lednice podle potřeby sama reguluje výkon kompresoru a tím i spotřebu v 5 stupních, mě jede většinou na 1. stupeň
  • Nemá jen zónu lednice a mrazáku, ale má i třetí zónu, kde se dá nastavit samostatně teplota a je to zóna Vitamin Safe. Zde je unikátní zařízení, které udržuje zeleninu a ovoce neuvěřitelně dlouho v čerstvém stavu
  • další vymožeností je revoluční zařízení Hygiene Active, které je bezúdržbové a dokáže odstranit 99,9% bakterií. V lednici je udržován čerstvý vzduch bez zápachu

     Mohl bych se tu rozepsat ještě o mnoha dalších vymoženostech. Ač jsem nad původní lednicí uronil slzu, když jsem ji zadarmo dával kolegovi z práce, jsem dnes rád, že jsem obměnu uskutečnil. Lednice je další vyšlápnutí do nových, úžasných technologií, nad kterými člověk jen nevěřícně kroutí hlavou. Už se těším, jak mi spotřeba  elektřiny zase o něco klesne.
Více informací se dá najít na netu.
Lednice má označení:  Panasonic  NR-B30FG1-WE.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář