Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pressovar

29. 6. 2007

Obrazek


     Dlouhé roky piju kávu. Dříve jsem jich vypil v průběhu dne několik, v posledních letech se počet ustálil na dvě a to první po příchodu do práce a druhá asi tak za jednu až dvě hodiny poté. Pak už si celý den, ani po příchodu domů kávu kromě občasné vyjímky, nedám. Dříve jsem pil pochopitelně klasického českého turka. Koupil jsem si také domů malý kávovar na rozpustnou kávu. Ta mi ale z toho vůbec nechutnala. Také překapávaná káva není ta, na které bych si pochutnal. Jsem-li třeba někde na návštěvě, pak je mi to jedno, protože žádná káva, kterou si člověk neudělá sám a do svého oblíbeného hrnečku, není ta pravá a tudíž je to vpodstatě jedno.
     Sám si dělám kávu na způsob frapé. Používám ty jednoduché vrtilky na baterku. Instantní kávu zaleji trochou vody, vrtilkou našlehám v mžiku krásně hebkou pěnu a doleji vodou na potřebné množství. To je taková běžná káva. Někdy to vylepším ještě použitím mléka před tím, než začnu šlehat pěnu. Mám vypozorované, že mléko musí být studené, vychlazené v ledničce a také se mi lepší pěna daří z "horšího", tedy netučného a odstředěného mléka než z mléka kvalitnějšího.

     Jednou jsem ale při své pochůzce po obchodech uviděl za dobrou cenu, v akci, kávovar - pressovar. Tedy přístroj, který udělá správnou pěnu tlakem až 15 barů (sám jsem to ale neměřil). Koupil jsem ho a následovalo období zkoušek. Hledal jsem ten "správný" postup. Pročítal jsem internetové stránky a dělal praktické pokusy s různou kávou od různých firem, záleží i na množství kávy, na utemování v sítku, záleží na hrnku a na ještě řadě dalších věcí. Dnes už mám postup na kávu pro mne nejchutnější vybádaný a její přípravu nacvičenou. Obrazek

     Tedy pressovar je značky AEG, kávu používám Segafredo - Emozioni. Je to 100% arabica. Používám kameninový malý hrnek bežné "české" velikosti a sítko na dvě porce originálního presa. Množství kávy je plné sítko zarovnané po utemování asi 1 mm pod okraj. Káva je krásně plná a hustá nádherné oříškové barvy. Do kávy přidám trochu chladného mléka a nepojedu-li autem, tak krásnou vůni a chuť dotvoří cvrknutí do kávy trošky rumu.

     Uplynuo dva a půl roku a já opět připojuji pár vět. Nic podstatného se nezměnilo kromě hrnku. Už nepoužívám původní kameninový, ale oupil jsem si dva hezké koflíky z porcelánu s potiskem. Hlavní změnu bych však chtěl uskutečnit v tom, že bych si rád koupil nový přístroj a to nějaký automat s mlýnkem, automatickým čištěním a pod. Našel jsem si na netu docela zajímavé a šikovné. Narazil jsem však na zatím pro mne nevyřešený problém s velikostí. Všechny ty automaty jsou hodně hluboké a tak by se mi na místo dosavadního přístroje nevešly. Nevzdávám to, a budu hledat dál.