Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rekonstrukce koupelny a WC v paneláku

31. 5. 2014

     Dříve či později v panelákovém bytě dojde na umakartové jádro. Delší dobu jsem se k tomu odhodlával. Jednak jsem si to chtěl pořádně promyslet co a jak a pak vždy bylo něco důležitějšího, za co utratit peníze. Až nazrála doba a přistoupil jsem k rekonstrukci také. Z nejrůznějších důvodů jsem odmítl klasické vybourání umakartového jádra a vyzdění nějakým porobetonem. Mé jádro i po letech používání nebylo nijak významně poškozené a nepotřebovalo tedy ani nějakou úpravu či asanaci před dalším použitím. Zvolil jsem obklad jádra deskami ABITIBY. Zásadní změnou bylo vybourání původní vaničky a její nahrazení sprchovým koutem. Po dlouhém vybírání a porovnávání jsem vybral kompletní sprchový kout vybavený ruční sprchou, hlavovou sprchou (tzv. tropický déšť), masážními tryskami, sedátkem. Hlavně jsem si ale vybral sprchový kout s vyvíječem páry, čili tzv. Tureckou saunou. Jako bonus je kout vybaven odvětrávacím ventilátorem, měřením teploty, rádiem, telefonem a osvětlením. Vše je ovládáno elektronicky z malého vnitřního panelu. Zejména ze zdravotních důvodů jsem si vybral kout s nízkou vaničkou. Kout však musí stát na dlaždicích a proto se dělala i podlaha. Koupelnu jsem dále vybavil potřebnými skříňkami s povrchem wenge, osvětlením nad i pod zrcadlovou skříňkou. Na desce je samostatně stojící skleněné umyvadlo s dekorem kamene a baterie typu "splav". Pod deskou je umístěna pračka a výklopný koš na prádlo s automatickým vnitřním osvětlením. Při saunování se mi osvědčilo i bodové led barevné osvětlení s dálkovým ovládáním, pro chromoterapii.

     Rekonstrukce se odehrála již před dvěma roky a dosavadní praxe mi potvrdila správný výběr veškerého vybavení a uspořádání koupelny. Parní sauna spolu s používanou eukaliptovou či mandarinkovou esencí se výborně osvědčuje při nachlazení. Také pomáhá významně s odstraněním únavy a zlepšuje náladu.

    Uspořádání WC zůstalo v podstatě beze změny. Podlaha má rovněž dlaždice a stěny jsou také obloženy ABITIBY. Samotná kvalitní mísa byla koupená ne nijak dlouho před rekostrukcí a i nadále používám na ní namontované bidetové prkénko.

    Rekonstrukce trvala týden. Protože se nedělaly žádné bourací práce, tak celá práce byla rychlá ale hlavně čistá. WC bylo po dobu rekonstrukce vyřazeno z funkce jen jeden den, kdy tvrdla položená dlažba na podlaze. Celková cena dosáhla cca 120 tisíc. Na obklady a práci s nimi je 5letá záruka, veškeré práce byly provedeny dodavatelsky objednanou firmou. Firma pracovala dobře, po sobě vždy uklidila a i v průběhu prací mi vyhověla v mých případných dalších požadavcích. V ceně práce byla např. i závěrečná zpráva revizního technika.

    Mohu tedy říci, že jsem s rekonstrukcí, tak jak jsem si ji navrhl a firma dle mých požadavků a návrhu provedla, spokojen. Jednotlivé komponenty a vybavení jsem si vybíral a kupoval sám na netu a tím jsem ušetřil část finančních prostředků. Hlavně vše bylo dle mých představ a nemusel jsem se přizpůsobovat případné omezené nabídce některé z firem.

Více řekne několik doprovodných fotografií. Pokud by se chtěl někdo na něco zeptat, krátký stručný příspěvek samozřejmě nemůže postihnout vše, tak stačí zadat dotaz do "návštěvní knihy" či do komentáře a já samozřejmě dotyčnému rád jeho dotazy zodpovím.

dsc09431u_1_1.jpg 

 

dsc09445u_1_1.jpg

  dsc09439u1_1_1.jpg

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

rekonstrukce

(Táňa, 17. 2. 2018 23:45)

Dobrý den, také hledáme něco na obložení stěn. Cena 120tis. byla za desky a jejich položení, příp. přilepení a co bylo ještě součástí ceny?

Re: rekonstrukce

(Odpověď Táně na její dotaz, 18. 2. 2018 2:14)

Dobrý den Táňo! Do dnešního dne, t.j. téměř 6 let vše funguje a slouží jak má, nebyly a nejsou potřeba žádné další zásahy. Nic neplesniví, nic se neodlepuje, vše funguje k plné spokojenosti. Na práci jsem zvolil pražskou firmu LINEA. Na váš dotaz odpovídám konkrétně takto. V těch 120 tisících je úplně všechno, teda nejen cena firmě, ale i vše co jsem nakupoval sám. Firmě jsem za práci zaplatil 84 tisíc. Za ty peníze firma udělala zhruba toto: Vybourali starou vaničku, položili dlažbu v koupelně a WC, strhali samolepící tapetu z umakartových stěn a stěny očistili, stěny obložili (přilepili) deskami ABITIBI a ohranili je spec. lištami, rekonstruovali přívody vody a odpady, dodali a instalovali kompletní sprchový box se saunou, instalace nových ventilátorů, rekonstrukce elektro, odvoz vybouraného materiálu, úklid, revizní zpráva. Vše bylo v perfektní kvalitě, rychle a čistě jak v koupelně, tak i na WC. Desky ABITIBI, lepidlo i lišty jsou originál dovoz z USA. Firma LINEA má s aplikací těchto desek mnohaleté a asi i největší zkušennosti. Sám jsem pak kupoval nové umyvadlo, baterii, nějaké skříňky, zrcadlovou skříňku, osvětlení, WC bylo použito původní. Pokud byste potřebovala cokoliv dalšího vědět, klidně se ptejte, rád vám odpovím. Pokud byste se chtěla na rekonstruovanou koupelnu a WC osobně podívat a prohlédnout si kvalitu práce, není problém se na tom domluvit. Mějte se pěkně, JF.