Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sodastream

4. 4. 2010
      ObrazekNedávno jsem si koupil Sodastream. Je to něco na způsob dříve hojně používané sifonové láhve. V tomhle novém výrobku, teda novém pro nás jinak ve světě se používá již hezkou řádku let, se však voda neuchovává ve skleněné lahvi, ale v litrových lahvích z plastu, kterých můžete mít kolik chcete. Při nákupu jsou přiloženy dvě a já jsem si další dvě přikoupil. Mám je všechny uložené v lednici, kde mám nastavené 3oC. Sifon v lahvích se pak dál může různě ochutit. Firma příchutě vyrábí v dostatečném sortimentu a lze samozřejmě použít jakékoliv i jiné koncentráty (já s oblibou kupuji a používám koncentráty DIA). Já mám momentálně doma asi osm příchutí, které podle libosti střídám. Z vodovodního kohoutku  nám teče docela dobrá voda. Stačí prázdnou láhev jen vypláchnout vodou, naplnit a dám ji pak na chvíli do ledničky. Když je vychlazená, pšouknu do ní v tom výrobníku bublinky. Zapomněl jsem se zmínit o další odlišnosti a sice ve výrobníku je velká bombička ne jen na jeden sifon, ale bombička vystačí na 60 až 70 litrů vody. Prázdná se za přiměřený obolus vymění. Takže do lahve pšouknu bublinky (lze pšoukat i několikrát, podle toho jak moc bublinkovou vodu chcete mít) a naleju příchuť. Lahve jsou velice šikovně vyrobené, uzávěry jsou šroubovací, ale se strmým závitem. Stačí tedy uzávěr jen lehce několikrát otočit a lahev je perfektně uzavřená a velice dobře těsní. Tím je vše hotovo.  Vyrobené ochucené sifony skladuji v lednici, kde už jsem lahvím vyčlenil stálé místo. Voda na pití je neustále vychlazená k dispozici.
     Někdo ale nemá bublinky v nápoji rád, pro toho výrobek pak samozřejmě není. A teď to nejlepší nakonec. Cena za jeden litr bublinkové vody vyjde asi na 2,90 Kč. Odpadá časem velice obtížné tahání vody z obchodů domů a samozřejmě odpadá i nepohodlné lisování a vynášení prázdných obalů od spotřebovaných vod. To jsou hlavní výhody a přednosti tohoto systému, které si nemohu dost vynachválit. Trochu větší investice je sice v pořízení pšoukadla, ale velice brzo se to vrátí dalším používáním.
     Na netu se dají najít  diskuse, kde to řada lidí haní a hledá na tom chyby. Musí si to každý holt rozmyslet. Výběr pšoukadel je docela pěkný a to jak co do barevnosti, tak i různá provedení. Nakonec sem ještě dám i odkaz a uzavřu povídání tím, že mé prozatím nabyté zkušennosti jsou výborné. Rozhodně to byl dobrý nákup a jsem rád, že jsem se k tomu rozhodl.     http://www.sodastream.cz/
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář