Jdi na obsah Jdi na menu
 


Televize

29. 6. 2007

Obrazek


Neměl jsem špatnou televizi. Byla však už přeci jen 12 let stará a i když obrázek byl stále pěkný, technický vývoj nezastavíš, ten jde neustále kupředu. Když se mi loni naskytla možnost přes internet objednat a koupit LCD televizi špičkových parametrů se slevou téměř 10 tisíc korun oproti kamenému obchodu, tak jsem dlouho nepřemýšlel a šel jsem do toho. Mimochodem, jeden den jsem pohodlně doma z mého pokoje po internetu objednal a druhý den v poledne již doručovací služba s televizí zvonila u dveří. Asi největší problém jsem řešil, co se starou televizí, na vyhození jí bylo škoda. Obrazek
Novou televizi jsem si vybral od své oblíbené značky Sony. Je to televize nabouchaná špičkovou technologií včetně digitálního tuneru, slotu na kartu, všech možných způsobů připojení externích zařízení, hřebenového filtru, systému Sony Bravia a spousty dalších vymožeností. Ne každý, kdo kupuje televize Sony však ví, že skoro od každého modelu existují tři verze, označované písmeny U, V a S. Verze se liší technickým vybavením (tedy kvalitou) a tomu odpovídá i cenový rozdíl až třeba i 10 tisíc mezi jednotlivými verzemi. Toho bezostyšně využívají prodejci, takže jako nabídnou "nejlevnější" cenu, ale už neřeknou, že je to za ten nejhůře vybavený typ. Já jsem s modelem, který jsem si vybral maximálně spokojený. Řadu filmů na DVD jsem si promítnul znova, protože zážitek je úplně odlišný od přehrávání na televizi staré. Novou televizi tedy právem řadím mezi své domácí "vychytávky" a doufám, že se z ní budu ještě dlouho těšit.

sam_0565u_2_1.jpg  Pokrok jde nezadržitelně dopředu        a tak nazrála doba a koupil jsem si novou TV. Ač nejsem nakloněn korejským značkám, přesto jsem vybral a koupil TV od firmy Samsung. Už to není LCD, ale LED televize. Má připojení na internet a hlavně full HD a vzal jsem s větší uhlopříčkou (102 cm). To jsou asi ty hlavní změny. Pak ještě mě uspokojil velký počet připojovacích konektorů. Na zvuk optika a 4x HDMI. Zatím spokojenost. Je zbytečné uvádět zde detaily, ty lze kdykoliv najít na netu. Přemýšlel jsem nějaký čas o koupi TV 3D, ale nakonec jsem to z nejrůznějších důvodů zavrhnul. Třeba to ale bude ta další televize, co jednou koupím.