Jdi na obsah Jdi na menu
 


WC aneb jak na vlka.

3. 2. 2010
     V roce 2009 se i v Evropě stalo hitem prkénko WC kombinované s bidetem. Vše začalo v Japonsku a v Evropě byli mezi prvními Francouzi a Němci.
     Jedná se o maličkost, která ale bezesporu přináší mnoho výhod. Tak zaprvé se podstatně zvyšuje hygiena, což je samozřejmě ten hlavní důvod, proč takovou věc pořizovat. Spojení WC s bidetem umožňuje tuto vymoženost  nainstalovat i v malých panelákových komůrkách, kde by jinak na samostatný bidet nebylo místo a taková instalace by byla naprosto nemyslitelná. Dá se odhadnout, že naprostá většina obyvatel panelákových WC k intimní hygieně nepoužívá bidet. Možností nápravy tohoto stavu je však verze prkýnka spojeného s bidetem. Kromě zvýšené hygieny jsou neopominutelné i zdravotní faktory, předcházení hemoroidům a podobným onemocněním. Instalace takového kombinovaného prkénka je velice snadná a pro obyčejného českého kutila až směšná. Jde vlastně o prostou výměnu stávajícího za nové. Připojení studené vody by také nemělo dělat problémy. Určitým zádrhelem je ale nutnost připojení na elektrický proud a v našich WC, zejména těch zmíněných panelákových, zásuvka na elektriku nebývá. Protože však WC sousedí se šachtou, kde je elektrika vedena, není ani většinou velkým problémem z blízké krabice těch potřebných 230 V přivést a do blízkosti mísy připevnit požadovanou zásuvku. Více už není potřeba.
     ObrazekTato bidetová kombinovaná prkénka vyrábí řada firem. Viděl jsem úplně jenoduchá, kde voda je přivedena od nedalekého kohoutku u umyvadla a touto baterií se také proud vody spouští a ovládá. Celá konstrukce je nepohodlná a také kvalita ve mně nevzbuzuje nějakou velkou důvěru. Jsou ale zase levná, cena se pohybuje okolo 4 tisíc. Prodávají se občas v super a hypermarketech. Klasická zde zmíněná zařízení však doporučuji raději vybírat u renomovaných firem. Cena se pohybuje okolo 10 až 14 tisíc korun. Montáž lze provést jak na WC mísy zavěšené, tak i na klasické kombi WC. Takovým docela dobrým je výrobek švýcarské firmy GEBERIT. Voda je ohřívána na příjemných 37 stupňů, ohřev lze samozřejmě vypnout. Lze regulovat intenzitu proudu vody a automat provede nejprve očištění trysky a pak 20 vteřin ostřik. Na závěr je pak znova očištění trysky. Ostřik lze kdykoliv ukončit a nebo libovolněkrát opakovat. Vše potřebné k montáži je přiloženo v balení. Prkýnko i kryt se sklápí soft, čili mají brzdu a stačí do nich jen lehce strčit a obojí se měkce samo dovře.
     Určitá oprávněná námitka je, že inkriminovaná intimní místa je pak potřeba stejně osušit toaletním papírem nebo ručníkem. Jsou i taková prkénka, která mají dálkové ovládání, umožňují masáž, majpo-zabudovani.jpgí lady spršku, vyhřívání prkénka a hlavně mají osušení teplým fénem.  Bohužel jejich cena šplhá závratně a může dosáhnout i výšin  kolem 100 tisíc.
     Po instalaci zde popsaného zařízení jsem s jeho provozem  i účinkem maximálně spokojen a těch investovaných 10 tisíc  do  hygieny a zdraví rozhodně nelituji. Považuji to tedy za další  vychytávku, zvýšení komfortu bydlení v panelákovém malém  bytě a vřele to všem doporučuji.
Nebyl jsem úplně spokojený s WC mísou, to toaletní prkénko  na ní ne úpně přesně pasovalo. Tak jsem koupil novou mísu a  vše si sám předělal. Je to zase o něco větší komfort a  vylepšení vlastními silami. Mám z toho radost.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář